TEMEL YAPI ÖZELLİKLERİ

İnşaat betonarme karkas, strafor asmolen döşeme olup, taşıyıcı sistemin beton dayanımı C30/37, çimento sınıfı 42,5 R CEM1’dir. Radye temel, deprem perdeleriyle güçlendirilmiş kolon ve asmolen döşeme sistemi ile bina inşa edilmiştir. Duvarları 1. kalite delikli blok tuğla ile örülmüştür.
Binanın dış cephelerinin tamamı TSE standartlarında ve 1.kalitede silikon esaslı JOTUN marka boya ile kaplanmıştır.
Binanın damı suya ve ısıya karşı yalıtılmıştır.
Tüm pencere denizlikleri ile balkon küpeşteleri mermer yapılmıştır.
Balkonlar, mimarisine göre örülüp, üzerine mimariye göre alüminyum korkuluk konulmuştur.
Binanın giriş zemini ve merdiven basamakları mermer yapılmıştır.
Bina mimarisine uygun dekoratif alüminyum merdiven korkulukları konulmuştur.

 

GENEL DONANIM

Dairelere doğal gaza uyumlu LPG tesisatı çekilmiştir.
Gaz kaçaklarını ve su baskınını otomatik kesen SELENOID vanalar konulmuştur.
Dairelerde, ortak kullanım alanlarında ve asansörlerde acil enerji gereksinimi karşılayacak güçte jeneratör konulmuştur. Sistem elektrik kesintisinde otomatik olarak devreye girmektedir.
Dairelerin su ihtiyacı için yeterli basıncı sağlayacak hidrofor konulmuştur ve uygun ebatta su deposu yapılmıştır.
Merkezi sistem, çift uydu ve karasal yayınları seyretmek için normal anten ve digiturk yayını için tesisatlar çekilmiştir.
Salon, mutfak-oturma odası ve yatak odalarında müzik dinlemek için görüntü ve ses sistemi alt yapısı yapılmış, hoparlörler takılmıştır.
Binada yük taşımaya elverişli, geniş hacimli, yüksek hızlı, havalandırmalı, 2 adet 6 kişilik 630 kg. kapasiteli tam otomatik asansör mevcuttur.
Dairelerde dış kapılar, danışma ve güvenlik kulübesi ile bağlantılı renkli görüntülü INTERCOM takılmıştır.
Dairelerde akıllı ev sistemi alt yapısı bulunmaktadır. Ayrıca her odada, alacağınız amphi sistemine bağlı cihazlarınızı kumanda etmek amacı ile kontrol panelleri için gerekli kablo tesisatı yapılmıştır. Bununla birlikte aydınlatma, elektrikli perde alt yapısı sistemleri,yapılmıştır.
Binanın pis su ve temiz su tesisatının tamamında TSE standartlarında 1. kalitede plastik boru kullanılmıştır.

 

ÜST DÜZEY KONUT DONANIMI

Dairelerde kullanılan elektrik tesisatında, elektrik projesine uygun olarak, TSE standartlarında 1. kalitede malzeme kullanılmıştır. Sigortalar, priz ve anahtarlar MERLİN GERIN marka olup kaçak akım rölesi konulmuştur. TSE standartlarında trifaze elektronik elektrik sayacı konulmuştur.
Dairelerin iç kapıları özel tasarım lake kaplamadır.
Dış doğramalar sürme sistem KOMMERLING PVC doğramalardır.
Daire giriş kapıları çift kilit sistemli, kaplama kapılardır.
Daire zemin döşemelerinde salon, oturma odası, yatak odalarında laminat parke, antre, hol ve balkonlarda VİTRA ÇANAKKALE ve SERANİT marka ürünler kullanılmıştır. Laminat parke altına ses yalıtımı sağlayan malzeme konulmuştur.
Banyolarda ve WC'de VİTRA ÇANAKKALE ve SERANİT marka seramik kullanılmıştır. Banyolarda gizli rezervuarlı VİTRA asma klozet kullanılmıştır. Armatürlerde ARTEMA marka kullanılmıştır. Ebeveyn banyosunda 1 adet su jetli hidromasaj küvet konulmuş ve TV tesisatı hazırlanmıştır. Lavabolar ve vitrifiyeler VİTRA markadır.
Mutfak dolapları İNTEMA MUTFAK, Vanucci veya MODERNO marka, hazır ada mutfak olarak yapılmıştır.
Mutfakta ARTEMA veya Franke marka batarya ve FRANKE marka evye kullanılmıştır. Opsiyonel olarak FRANKE marka ankastre cihazlar ( ankastre buzdolabı,ada tipi davlumbaz, seramik ocak, fırın, mikrodalga fırın, tam ankastre bulaşık makinesi, çöp öğütme makinesi ) montajı yapılmaktadır.
Dairelere kombi tesisatı döşenmiş, opsiyonel olarak Sapphire projemiz için anlaşmalı olduğumuz BUDERUS marka kombi ve ALURAD marka alüminyum radyatörler takılmaktadır. Salon, oturma odası-mutfak ve yatak odalarına sıva altı DAIKIN SUPER MULTI klima tesisatı çekilmiştir.
Dairenin iç duvarları alçı sıva olup, su bazlı plastik boya yapılmıştır. Mimari tasarıma göre gerekli yerlere duvar kağıtları uygulanmıştır. Dairelerde spot ve gizli ışık bantları oluşturularak dekoratif bir şekilde alçıpan asma tavan sistemi oluşturulmuştur (aydınlatma spotları ve hortum ışıkları montajı yapılmıştır.)
Ebeveyn odasındaki soyunma odası dolapları, çocuk odası dolapları, vestiyer ve ayakkabı odası dolapları, kiler ve çamaşır bölümü dolapları, mimari tasarıma uygun olarak konulmuştur.
Özel tasarlanan genel banyo, ebeveyn banyosu ve WC alanlarında mobilyalar, aynalar ve banyo aksesuarları konulmuştur.
Dairenin tüm camları ısı ve ses yalıtımı sağlayan (çift cam) ısıcamdır.

 

SOSYAL ALANLAR

Daire sayısı ile orantılı kapasitede açık otopark tasarlanmıştır.
Tenis kortu, basketbol potaları, bahçe içi barbekü, piknik, çocuk oyun ve dinlenme alanları yapılmıştır.
Konut kapasitesini karşılayacak büyüklükte özel tasarım açık yüzme havuzu ve çocuk yüzme havuzu yapılmıştır.
A Blok giriş katında özel tasarlanmış danışma ve lobi yapılmıştır. Bu alanda ayrıca fitnes salonu, bilardo oyun alanı ve WC bulunmaktadır.
Site mimarisine uygun olarak bahçe duvarı, bahçe peyzajı yapılmış ve sitenin ana girişi otomatik bariyer kapı sistemi ile korumaya alınmıştır.
Binanın ana giriş güvenliği, 1. kalite elektronik şifre ve fotoselli otomatik kapı ile güçlendirilmiştir.